O nas

AKSEL – istnieje od 1994 roku; to jedna z największych i najprężniej działających Szkół Tańca na Podkarpaciu, to kolebka setek wychowanków, wśród nich kilkudziesięciu tancerzy, z najwyższymi klasami tanecznymi B, A i S; wielu z nich związało swoje życie na stałe z tańcem, wielu zmieniło miasta, kraje, a nawet kontynenty i w różnych formach związanych z muzyką i ruchem kontynuuje swoje pasje, których początkiem był AKSEL.

Założycielem, dyrektorem Szkoły, a także trenerem, choreografem i głównym koordynatorem pracy szkoleniowej z parami jest Anna Niedzielska. W codziennej pracy wspiera ją grupa młodych instruktorów- wychowanków Szkoły. Ze szkołą współpracują intensywnie konsultanci – szkoleniowcy – są to wybitne postaci tańca w Polsce i za granicą, mistrzowskie pary taneczne, znakomici trenerzy, wielcy Przyjaciele Szkoły.

Szkoła Tańca Sportowego "AKSEL" jest członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Tanecznego w ramach, którego jej tancerze aktywnie uczestniczą w rywalizacji sportowej par. Szkoła – wielokrotnie była organizatorem ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego, w tym także tych najbardziej prestiżowych, rangi mistrzowskiej ( min. Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego, Mistrzostw Polski Młodzików, Grand Prix Polski Par Dorosłych i Młodzieży ).

Wysoki poziom organizacyjny, a także rozmach tych imprez Szkoła zawdzięcza min. aktywnej współpracy z wieloma znanymi w regionie firmami, przedsiębiorstwami, a także życzliwości osób prywatnych, swoich sympatyków, rodziców tancerzy, ludzi wielkiego serca i pasji.

Od początku swojego istnienia Szkoła i jej tancerze aktywnie angażują się w znaczące dla miasta i regionu inicjatywy kulturalne, wydarzenia artystyczne, stąd owocna współpraca z wieloma instytucjami i placówkami kulturalnymi (min. z Filharmonią Rzeszowską, Wojewódzkim Domem Kultury, Estradą Rzeszowską, rzeszowskimi teatrami, Biblioteką Uniwersytetu Rzeszowskiego …) Na pokazy AKSLA zawsze mogą liczyć mieszkańcy Rzeszowa; bardzo chętnie występujemy na imprezach pod egidą Urzędu Miasta, rad osiedla, licznych fundacji i stowarzyszeń, firm, szkół, przedszkoli, w wielu przypadkach są to pokazy charytatywne wypływające z serca i potrzeby chwili; owocna jest także współpraca z mediami lokalnymi: prasą, radiem i telewizją.

To już 17 lat "AKSEL" tańczy, rywalizuje, jest miejscem spotkań ludzi i spełniania ich artystycznych marzeń oraz realizacji pasji. Jest również miejscem nauki, rozwoju, powstawania emocji, kuźnią talentów, sposobem na życie, kolebką przyjaźni, miłości, szkołą osobowości.

Tańczyć z Nami to odkrywać siebie, swoje pasje, wzbudzać radość w sobie i innych... Raz zaszczepiona miłość do tańca, tkwi w człowieku bardzo długo..., jeśli nie wiecznie?